TERAPEUTYCZNE WIZYTY DOMOWE

Spotkania w ramach wizyt domowych

W czasie wizyt domowych pomagam pacjentom, wykorzystując różnorodne techniki pomocy psychologicznej. W zależności od trudności pacjenta spotkania te mogą służyć udzieleniu porady związanej z określoną trudnością, wsparciem psychologicznym dotyczącym kryzysowej sytuacji pacjenta, zaplanowania konstruktywnych działań mających na celu zaktywizowanie pacjenta lub też z wykorzystaniem ćwiczeń służących treningowi funkcji poznawczych.

Z

Pierwsze spotkanie / spotkania konsultacyjne

Tego typu spotkanie ma przede wszystkim służyć nawiązaniu kontaktu ze zgłaszającym się do mnie pacjentem. Ponadto w czasie mojej pierwszej wizyty w domu pacjenta staram się jak najwięcej dowiedzieć na temat jego potrzeb i przyczyn, z jakich się do mnie zgłosił. Pierwsze spotkanie ma charakter konsultacyjny i trwa ono 50 minut.

u

Co będziemy robić w czasie wizyty domowej?

Spotkania z pacjentem na wizycie domowej służą realizacji celu ustalonego na pierwszej konsultacji. Mogą one dotyczyć np. wspólnego szukania rozwiązań trudnej sytuacji życiowej pacjenta, wykonywania regularnych ćwiczeń mających poprawić koncentrację i pamięć pacjenta czy też planowania działań, które pomogą pacjentowi w rozwoju kontaktów społecznych. To, co będziemy robić na wizytach domowych, zostanie uwarunkowane potrzebami pacjenta.

}

Cele, częstotliwość, czas trwania spotkań

Podczas pierwszej konsultacji ustalam wraz z pacjentem cel i częstotliwość kolejnych wizyt. Zazwyczaj, w zależności od charakteru problemu, odbywają się one raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie. Każde spotkanie trwa 50 minut. Odbywają się one o stałej, niezmiennej porze.

Ile kosztuje wizyta domowa?

Koszt jednorazowej wizyty domowej w obrębie Wrocławia to 180 zł. Istnieje również możliwość, bym dojechał do pacjentów zamieszkujących w gminach: Oborniki Śląskie, Trzebnica, Długołęka i Środa Śląska. Wówczas koszt tego typu jednorazowej wizyty wynosi 230 zł.

l

Czy potrzebuję leków?

Psychoterapeuta, który nie jest psychiatrą nie może zapisywać leków. Bywa tak, że ze względu na stan zdrowia pacjenta konieczna jest dodatkowa konsultacja psychiatryczna-w takiej sytuacji kieruje pacjenta do lekarza mogącego zapewnić mu pomoc w tym zakresie.

Kto ustala, kiedy kończy się proces spotkań w ramach wizyt domowych?

Decyzję tą podejmujemy wspólnie wraz z pacjentem, w zależności od tego czy wcześniej ustalony przez nas cel psychoterapii lub wizyt domowych został zrealizowany.

Warszawa 00-683, ul. Marszałkowska 83/58